ייעוץ עסקי, בדיקת כדאיות ותוכניות עסקיות

תוכנית עסקית לבר

תוכנית עסקית לבר

חיי הלילה סובבים סביב ברים ופאבים שמרתקים הרבה מאוד אנשים צעירים. בברים הטובים יש אווירה טובה, אלכוהול איכותי ומגוון וכמובן גם אוכל טוב כדי להשלים את החוויה. לאנשים שמנהלים ומפעילים את הבר יש הילה של אנשי לילה שנהנים מהחיים הטובים, כולל מקום מגניב להיות בו, אוכל ושתייה וכמובן הרבה בני ובנות זוג. לכן, הרבה מאוד אנשים צעירים חולמים לפתוח ברים משלהם, וחלקם אף עושים זאת. עם זאת, פתיחת בר היא הרפתקה כלכלית לא פשוטה, לבטח לאור מצב המסעדנות בארץ ולכן, יש לעשות זאת בזהירות יתרה.

לכל מקום שמתעסק בקולינריה יש הרבה מאוד אלמנטים בהם הוא נוגע. מעבר לתוכן, שבמקרה של ברים מדובר על אלכוהול ואוכל, צריך להתמודד עם ספקים, עלויות של ארנונה ועובדים, פרסום און ואוף ליין וגם תמחור נכון של האלכוהול והמנות. אנשים רבים הבינו שדי במהרה, החלום של חיי הזוהר הופך לסיוט של בירוקרטיה ולוגיסטיקה. לכן, כדי להיות מוכנים בצורה אידיאלית לכניסה לשוק הזה, צריכים להבין את כל הסיכונים וההזדמנויות ולשם כך, יש לבצע כתיבת תוכנית עסקית לבר אשר תהיה מקיפה. תוכנית עסקית היא זו שבוחנת את כל האלמנטים של העסק, כולל מתחרים, עלויות תפעול, אפשרויות רווח, תמחור ולוגיסטיקה.

אם נסתכל על תל אביב, נראה שעולם הברים הוא מאוד דינמי. ברים קמים ונפתחים כל הזמן, ואפילו משנים את מיקומם בעיר. עם זאת, יש מספר ברים שנותרים מוצלחים לאורך הרבה מאוד שנים, ומהם כדאי ללמוד. דווקא בתחום הזה, סקר השוק שעושים לקראת התוכנית העסקית הוא מאוד מהנה, יש לשבת בברים איכותיים, לראות את סוג האוכל, האלכוהול ולנסות להעתיק את האווירה. כמובן שאנשי מקצוע יעזרו מאוד בתהליך (שפים, מעצבים) וכדאי לקחת גם את זה בחשבון כאשר חושבים על השקעות נכונות.

הצלחה קולינרית

אין כל ספק שבישראל של 2019 הסיכוי להצליח עם עסק קולינרי הוא די קטן. לכן, כל התהליך צריך להיעשות בסבלנות. הדבר הכי נכון הוא מבחינת היזמים הוא לקוות לטוב ביותר, אך לצפות לרע ביותר, ולראות אם התסריט הגרוע ביותר, זה שכולל את ההפסד הגבוה ביותר, הוא משהו שאפשר לעמוד בו מבחינה כלכלית. תוכנית עסקית טובה נותנת את תמונת המצב המדויקת ביותר, אשר תיתן לאותם אנשים הצצה לגבי איך מתנהל בר שהפוטנציאל שלו להיות רווחי הוא יחסית גבוה.

לא כל אחד יכול לבנות תוכנית עסקית בעצמו ולכן חשוב לקבל ייעוץ עסקי מאנשי מקצוע הבקיאים בתחום ומביאים אתם ניסיון של שנים. יש כיום חברות שעוזרות לעסקים קטנים לקבל את אותה עזרה קריטית שעשויה לעשות את ההבדל בין עסק מצליח ומשגשג לבין עסק שנסגר לאחר תקופה קצרה. פתיחה של בר מצליח ורווחי היא חלום שאפשר להגשים, פשוט צריך לעבור שהוא חכם וגם לקחת בחשבון את כל הפרמטרים השונים. מי שמתנהל בזהירות ופועל בחוכמה, סיכוייו להצליח גדלים.

צרו קשר