ייעוץ עסקי, בדיקת כדאיות ותוכניות עסקיות

תוכנית עסקית לאפליקציה

תוכנית עסקית לאפליקציה

חנויות האפליקציות של אפל ושל אנדרואיד מלאות באין ספור אפליקציות שנועדו לשרת ולשדרג את חיינו וכמעט בכל תחום. יש מגוון עצום של סוגי אפליקציות, כולל חדשות, משחקים, עיצוב, ספורט ואפילו הצלת חיי אדם. מאז נכנסו האפליקציות והטלפונים החכמים לחיינו בצורה מלאה, לפני כעשור, הבינו הרבה אנשים שיש צורך באפליקציות עם ערך מוסף וכי ניתן להרוויח בגדול אם מצליחים לייצר אפליקציה עם תוכן טוב ולפרסם אותה היכן שצריך. עם זאת, כדי לעשות את התהליך בצורה חכמה, חייבים לבנות תוכנית עסקית כדי להבין בדיוק לאן נכנסים.

תוכנית עסקית עוזרת לכל מיזם להתחיל בצורה נכונה, עם שקילה והבנה של כל הפרמטרים העומדים בפתח. ניתן לערוך תוכנית עסקית לאפליקציה לבד, אך העדיפות היא לעשות זאת עם אנשי מקצוע מנוסים, לבטח אם מקים האפליקציה הוא אדם חסר ניסיון בעולם העסקי ועסק עד כה רק בתוכן ו/או פיתוח טכני. הקמת עסק חדש חייבת להתחיל עם בדיקת היתכנות על מנת לראות מה פוטנציאל הרווח, ומה התסריט החיובי ביותר, לצד התסריט השלישי ביותר. לכל אדם יש את היכולות הכלכליות שלו וכמה הפסדים הוא יכול לספוג ולכן, כדאי להתכונן גם לגרוע מכל ולראות שיהיה אפשר להתרומם ממנו.

השקעה נכונה

תוכנית עסקית כוללת גם את הבנת הקונספט המסחרי והכנת מודל כלכלי מוצלח. חשוב לבצע מחקר שוק מקיף, להבין את המתחרים ולראות איך המוצר שלכם מביא את היתרונות שלו לפרונט. אם החלומות הם גדולים, כמובן שיש צורך בהבאת כוח אדם וזה כולל כמובן העסקה על פי חוק ותשלום חודשי או פר פרויקט לאנשים חיצוניים. לוגיסטיקה היא קריטית, שכן צריך מקום לאחסן מוצרים אם יש כאלו וגם לשלוח אותם ללקוחות. שיווק ופרסום הם חלק קריטי ויש אנשים שיעדיפו לעבוד עם משרדי פרסום ויח"צ בצורה אינטנסיבית, לעומת אנשים שסומכים דווקא על ויראליות של פה לאוזן.

בכל ארגון יש התעסקות עם מערכות מידע שונות, שירות ושימור לקוחות וכמובן ביקורת איכות. כל אלה חייבים לבוא בחשבון כאשר בונים תוכנית עסקית, אותה אגב, צריך לבנות לכמה שנים קדימה. כדי להצליח בגדול, אפליקציה חייבת לתת ערך מוסף, ולעיתים זה דורש תחזוקה יום יומית ושוטפת, שמצריכה גם תפעול של מערך גדול. בהרבה מקרים, אנשים פשוט לא מבינים לאן הם נכנסים, ונקלים למצוקת כסף וזמן. לכן, עם תוכנית עסקית נכונה, אותה תעזור לבנות חברה איכותית שמתמחה בתחום, תוכלו לדעת בדיוק לאן אתם נכנסים.

רווח מתחיל בהשקעות נכונות וגם אם יש דברים שנראה שאפשר לעשות לבד, לא תמיד זה המצב. תוכנית עסקית נכונה היא הבסיס לכל עסק חדש, ולאור הסיכון הגדול שנלווה לכך, חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע שיידעו לכוון את הספינה לכיוון הנכון. יש הרבה אפליקציות שמצליחות כיום, ולכן הסיכוי לרווח קיים בכל מקום, רק צריך לדעת לנתב את כל העניין בצורה נכונה.

צרו קשר