ייעוץ עסקי, בדיקת כדאיות ותוכניות עסקיות

תהליך גיוס המימון

תהליך גיוס המימון

גיוס מימון לעסק הוא תהליך קריטי לעסק שיכול לקבוע את עתידו. משום כך הכרחי לבצע את תהליך גיוס המימון על-בסיס תכנון מוקפד ותוך הסתייעות בייעוץ מקצועי של יועצים מנוסים, המכירים את כל מקורות המימון הזמינים בשוק ואת תנאיהם, יודעים לאתר את מסלול המימון הטוב ביותר למאפייניו של העסק וליכולת ההחזר שלו ויכולים למקסם את סיכויי אישורה של בקשת המימון לעסק. 

שלבי תהליך גיוס המימון לעסק

שלב האבחון
בשלב הראשון חשוב להבין ולנתח את העסק ואת צרכיו. על בסיס האבחון ניתן להבין מהם צרכי המימון האמיתיים של העסק, לשם מה נדרש לו מימון, מה גובה המימון הדרוש, כיצד יש לחלק את המימון שיתקבל ולתעדף אותו. בעקבות שלב האבחון יש צורך לעיתים לכתוב תוכנית עסקית, ששימושיה כפולים – גם להוות מפת דרכים להתפתחותו העתידית של העסק וגם להוות כלי ראשון במעלה בתהליך גיוס המימון, המבהיר למעמיד המימון את האופן בו מתעתד העסק להשתמש במימון שיסופק לו.

איתור מקור המימון המתאים
בשלב השני, לאחר שהגדרנו את צרכי המימון של העסק, בחנו את התזרים שלו והבנו מה יכולת ההחזר שלו, הגיע הזמן לבחון את כל הצעות המימון הרלבנטיות לעסק בשוק ולבחור את הצעת המימון המשתלמת והמתאימה ביותר. בשלב זה חשוב לבחון את מסלול המימון מול מאפייניו של העסק ותוכניות התפתחותו העתידית, כולל, מה יהיה תזרים המזומנים שלו בשנים הקרובות? לאיזה סכום החזר חודשי ביכולתו להתחייב? כיצד ישפיע ההחזר החודשי של יכולת התפקוד של העסק? שאלות אלה ורבות אחרות הן שאלות שיש לבחון בכובד ראש לפני הבחירה במסלול המימון.

הכנת בקשת האשראי
בשלב השלישי יש צורך לנסח בקשת אשראי ולאסוף את כל המסמכים והנתונים הדרושים לצורך הגשתה. כל מקור מימון דורש נתונים שונים ומילוי בקשות אשראי שונות, וכדי להגדיל את הסיכויים לאישור בקשת המימון יש צורך בהיכרות עם הדרישות והציפיות המדויקות של מקור המימון.

הגשת בקשת האשראי וקיום פגישה
לאחר הגשת בקשת האשראי, מומחה Assist-Team מלווה את הלקוח מול הגופים ומנהלי הקרנות עד לקבלת התשובה.

לסיכום
גיוס מימון לעסק הוא שלב קריטי בחייו של כל עסק, בין אם עסק בהקמה ובין אם עסק בתהליך התפתחותו. הייעוץ המקצועי הוא חיוני ביותר להגדלת סיכויי ההצלחה של גיוס המימון ולאיתור מסלול המימון המשתלם והמעשי ביותר לעסק.

צרו קשר