ייעוץ עסקי, בדיקת כדאיות ותוכניות עסקיות

ליווי בקבלת מימון לזכיינות

ליווי בקבלת מימון לזכיינות

כדי לבחון מהו גודל המימון הנדרש להקמת העסק, רכישת הזיכיון או פיתוח מוצר והאם בכלל צריך וכדאי לקחת מימון, חשוב לבצע בדיקת כדאיות והערכת הפוטנציאל העסקי.

במידה ובדיקת הכדאיות תעלה כי העסק הוא בעל פוטנציאל עסקי, חשוב להכין תכנית לגיוס מימון, מעבר להון העצמי המצוי ברשותו של מקים העסק ובהתאם לסכום הנחוץ לו.

מימון לעסקים

דרכי גיוס מימון לעסקים :

מימון לעסקים באמצעות בנקים – מימון בסיוע הבנק, הוא דרך המימון הנפוצה ביותר. סניפי הבנקים יכולים להעניק לבעלי עסקים קטנים ובינוניים הלוואות כנגד ערבויות, בטחונות, שעבוד רכוש וכדומה.

מימון לעסקים באמצעותו של משקיע – אנשי עסקים מהווים אפשרות גיוס מימון נוספת. הם פועלים כמשקיעים בעסקים, בתמורה למודלי רווחיות שונים, כדוגמת אחוז מסוים מרווחיו של העסק או נתח, שיקבע מראש, של שותפות בעסק.

מימון לעסקים באמצעות קרנות – לרשות מגייסי ההון עומדות מספר קרנות, שמאפשרות מימון בתנאים שונים, המותאמים לעסקים קטנים ובינוניים.

לקיחת הלוואות הינה שיקול משמעותי ביותר בקביעת עתידו של העסק, שכן היא עשויה לקבוע את סכומי הכסף שיעמדו לרשותו לפעילות העסק. משום כך, חשוב מאוד להיעזר ביועץ עסקי לפני פנייה לגורמי מימון שונים, שיסייע לבעל העסק לקבל את ההחלטה הנכונה בבחירת הצעת המימון האטרקטיבית ביותר.

דו"ח בקשת המימון או האשראי יכלול:

  • תמצית מנהלים ובה פירוט תוכנית ההשקעה, האשראי המבוקש, הביטחונות הקיימים והמבנה הארגוני של העסק
  • תיאור העסק או השירות, כולל התייחסות לשוק התחרותי, לספקים, לקהל היעד ולמערך השיווק המתוכנן
  • האובליגו הבנקאי
  • התחזית הפיננסית
  • נספחים

Assist-Team מעמידה לרשות בעלי עסקים אפשרות לקבל ליווי אישי של יועץ בתחום המימון, שיסייע בהכנה לפגישות גיוס הון ובהכנת המסמכים, הדו"חות והתוכניות הנדרשות.

ייעוץ וליווי בבקשה למימון ובקשת אשראי הוא חלק ממגוןן השירותים שמותאמות ב-Assist-Team למאפייניו של כל עסק. איש המקצוע, המתמחה בתחומו של העסק ומלווה אותו בתהליך ההקמה ומגוון השירותים, המקיפים את כל הנושאים החיוניים להקמתו של המיזם, מאפשרים לעסק להתפתח על בסיס מקצועי וחזק ומגדילים את סיכויי הצלחתו.

צרו קשר