ייעוץ עסקי, בדיקת כדאיות ותוכניות עסקיות

בדיקת כדאיות לזכיינות

בדיקת כדאיות לזכיינות

הערכת הפוטנציאל העסקי נדרשת לפני הקמת עסק, לפני רכישת זיכיון או כל השקעה ברעיון לפיתוח מוצר. כך ניתן לחסוך כסף רב, להימנע מהשקעות מיותרות ולהגדיל משמעותית את הסיכויים להצלחה עסקית.

מדוע חשוב להשקיע בביצוע הערכת פוטנציאל עסקי?

נתונים סטטיסטים מעלים כי עסקים ומיזמים רבים, המוקמים מדי שנה, נידונים לכישלון במהלך השנתיים הראשונות לקיומם, המביא לאובדן כל המשאבים והזמן שהושקעו בהם.

מדוע זה קורה? בדיקה מעמיקה של העסקים או המיזמים הללו מעלה כי הסיבה העיקרית לכישלונם היא העובדה שהם קמו על בסיס רעיונות שהיו לא כדאיים מבחינה כלכלית ועסקית או שלא היו ישימים כלל. עסקים לא כדאיים אלה מורידים לטמיון את כל המשאבים הרבים והמאמץ שהושקעו בהם, ומונעים במקביל מן היזם או בעל העסק להשקיע את משאביו ומרצו ביוזמה אחרת, כדאית ומעשית יותר.
בבדיקת הפוטנציאל אנו בודקים בצורה מעמיקה האם המיזם או העסק המתוכנן שלך הוא אכן מעשי וכדאי ובכך מונעים ממך לבזבז זמן ומשאבים במיזם או בפיתוח מוצר שסיכויי ההצלחה שלו קלושים מראש. בדרך זו יגדלו סיכוייך להגיע להצלחה עסקית ויעמדו לרשותך משאבים זמינים נוספים לצורך השקעה במיזמים אחרים, בעלי פוטנציאל הצלחה גדול יותר.

הערכת הפוטנציאל העסקי תבחן את כל ההיבטים המתוכננים של העסק – אופני המימון שלו, השוק בו הוא מתכוון לפעול, מודל התמחור וייצור ההכנסות שלו, העלויות הכרוכות בהפעלתו, המתחרים הפעילים בזירה, מיקומו של העסק, ישימותו של הרעיון שמאחוריו וכן הלאה. כל אחד מן הגורמים הללו הוא קריטי לעסק ויכול להכריע האם העסק או המוצר שתפתח יהפכו להצלחה או כישלון.

לאחר הערכת הפוטנציאל העסקי תדעו:

  • מהו פוטנציאל הרווחים של העסק
  • מהם סיכויי ההצלחה של העסק
  • מהם הסיכונים הכרוכים בהשקעה
  • כמה זמן יידרש עד להחזר ההשקעה
  • מה היקף ההשקעה הנדרש בעסק
  • האם מומלץ לפתוח את העסק

בתום הערכת הפוטנציאל העסקי יופק עבורך דו"ח מקצועי, שיכלול המלצות וקוים מנחים לגבי אופן הפעולה הנכון. דו"ח זה יסייע לך למקסם את הסיכויים להצלחה עסקית. בעזרת הדו"ח תוכל לדעת האם השקעתך במיזם או בפיתוח המוצר היא כדאית ותוכל לקבל החלטה אחראית, על בסיס ידע מוצק, כיצד ברצונך לפעול.

בדיקת הפוטנציאל היא בדיקה חיונית לפני כל פתיחת עסק, פיתוח מוצר או מימוש רעיון. בדיקת כדאיות תאפשר לך לדעת מהם הסיכויים לממש את התוכנית העסקית בהצלחה ומהו אופן הפעולה הנכון, לצורך מקסום סיכויי ההצלחה שלך והגדלה של פוטנציאל הרווחיות של העסק.

במידה והערכת הפוטנציאל העסקי מציגה פוטנציאל עסקי חיובי, תותאם לעסק חבילת שירותים מקיפה, העונה באופן הטוב ביותר על צרכיו ומאפייניו. חבילת השירותים תאפשר לך להקים את המיזם שלך על יסודות מקצועיים ואיתנים ותגדיל למקסימום את סיכויי ההצלחה של המיזם שלך.

צרו קשר