ייעוץ עסקי, בדיקת כדאיות ותוכניות עסקיות

מה זה ייעוץ עסקי

מה זה ייעוץ עסקי

כשמדובר בהקמת עסקים, הסטטיסטיקות מדברות בעד עצמן. הרוב המוחלט של העסקים שנפתחים נסגרים כבר בשנה הראשונה לפעילותם, ומאלה שנותרו רבים נסגרים במהלך עשר השנים הראשונות לפעילותם. אין מה לעשות, אנחנו חיים בעולם תחרותי ותובעני, ומי שלא מתכונן היטב לפני שהוא בא לפתוח עסק שהוא רוצה שישרוד זמן רב, הסיכויים שלו להישאר בשוק נמוכים עד לא קיימים.

לכן, כמו בכל תחום אחר בחיים, כאשר באים להיכנס לתחום שאין לכם כל ניסיון בו, זו כמעט חובה מצדכם להיוועץ באנשי מקצוע מנוסים ומיומנים שיוכלו לתמוך בכם הן במהלך ההקמה של העסק והן במהלך שלבי הצמיחה וההתבססות שלו. אם לא מומלץ לקחת משכנתא בלי ייעוץ, לקנות רכב בלי בדיקה במוסך או לצאת לטיול לפני שעשיתם בדיקה על האזור שבו תבקרו, על אחת כמה וכמה שכשמדובר בעניין הרה גורל כמו פתיחת עסק, אתם לא רוצים לעשות את זה בלי הליווי וההכנה המתאימים.

התמונה המלאה

ישנם תחומים רבים שבהם כדאי שייעצו לכם אנשי ייעוץ עסקי. לדוגמה, כל הנושא של מימון לעסקים הוא נושא מורכב, רחב היקף ועמוס בפרטים. ישנם המוני מקורות שישמחו להעמיד לרשותכם את המימון הראשוני הדרוש לכם על מנת לתת את הדחיפה הראשונית לעסק, אך ההתמצאות ביניהם אינה פשוטה כלל וכלל. אף אחד לא "מחלק" מתנות בחינם, ואתם חייבים לדעת שתוכלו להתמודד עם ההשלכות של קבלת המימון להקמת העסק ממקור חיצוני כמו בנק או אפילו הלוואה ממשלתית.

בנוסף לצורך הברור בחברה המתמחה במתן ייעוץ עסקי לעסקים, חשוב גם לדעת באיזו חברה אתם בוחרים. מומלץ מאוד לפנות לחברה המציעה מכלול של שירותי ייעוץ, ולא אחת כזו המתמחה בנישה ספציפית וייחודית אך ככל שזה נוגע לתחומים אחרים לא תדע לתת לכם שום מידע. אם כבר דיברנו על מימון, אז ודאי ברור לכם שחברה שמתמחה בייעוץ בכל הנוגע למימון השלבים הראשונים של העסק, אבל לא יודעת לראות את התמונה הגדולה ולהגיד לכם איזו התנהלות עסקית תידרש מכם על מנת לוודא שהמימון הזה לא יעלה לכם בראשו של העסק, לא תביא לכם הרבה תועלת.

הצלחה או כישלון

ערכן של חברות עם ניסיון ועם יכולת לראות את התמונה המלאה לא יסולא בפז. חברות המעסיקות אנשי מקצוע מיומנים שסייעו כבר להמוני עסקים, בעלות רקורד עשיר של לקוחות מרוצים ובעיקר, כמו שאמרנו, כאלה שיכולות להציע לכם מגוון של אנשי מקצוע המתמחים בתחומים שונים הקשורים להקמת עסק וניהולו.

עסק חדש יכול להיות המקפצה שלה חיכיתם להגשמת חלום הילדות שלכם או להשגת עצמאות כלכלית, ובאותה מידה יכול להיות מה שיהרוס אתכם כלכלית וימנע מכם מלהתעסק בתחום שאותו אתם אוהבים וכלפיו יש לכם תשוקה. כשעושים צעד גדול כל כך, מומלץ מאוד שלא לעשות אותו לבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *