ייעוץ עסקי, בדיקת כדאיות ותוכניות עסקיות

ייעוץ עסקי לסטארט אפ

ייעוץ עסקי לסטארט אפ

אנשים רבים חולמים להקים סטארט אפ משלהם. יכול להיות שהם רוצים לפתוח סטארט אפ בתחום שאליו יש להם תשוקה, כגון בישול או מכשור רפואי, יכול להיות שהם רוצים להקים עסק כדי לעמוד עצמאית על הרגליים מבחינה כלכלית ויכול להיות שהם פשוט רוצים להיות המנהלים של עצמם, בלי בוס על הראש. המשותף לכולם הוא שלרוב הם לא עושים את זה. אנשים חולמים על הקמה של סטארט אפ במשך שנים, אבל מכאן ועד לביצוע הדרך רחוקה. לרוב הם יאכלו את עצמם אחרי שיראו שמישהו אחר פיתח את המוצר שעליו הם חשבו. אתם לא כמוהם, ואתם החלטתם להגשים את החלום אחת ולתמיד. עכשיו אתם מנסים להבין איך מתחילים ומה בכלל צריך לעשות.

למה ליפול ולקום, כשאפשר לא ליפול מראש?

הצעד הראשון שעליכם לעשות כאשר החלטתם ללכת על הצעד הדרמטי של פתיחת עסק הוא לפנות לייעוץ. מסיבה לא ברורה, רבים הם אלו שחושבים שבכל הנוגע לפתיחת עסק הם צריכים להמציא את הגלגל מחדש. בכל תחום אחר בחיים, החל מקניית בית וכלה בבחירת אוניברסיטה, הם יפנו לקבלת ייעוץ, אבל כאשר זה נוגע לאחת ההחלטות הדרמטיות בחיים שלהם הם מחליטים לפעול לבד. כמו בכל אחת מהדוגמאות שלעיל, שבה הימנעות מייעוץ משמעה כניסה לאזור מרובה סיכונים שעלולים להתברר כקריטיים להמשך הדרך, גם בנוגע להימנעות מייעוץ כשבאים לפתוח עסק אין טעות גדולה מזו.

פתיחה של עסק מאפס היא תהליך מורכב, מלחיץ ומרובה שלבים. אתם צריכים לדאוג לכל הרבה דברים בו זמנית על מנת שהכול יעבוד כמו שצריך, שלפעמים עצם המחשבה על כמות המשימות שמונחת לפתחכם ועל הדברים שבטח שכחתם או שאתם אפילו לא יודעים מספיקה כדי להדיר שינה מעיניכם במקרה הטוב או להרתיע אתכם מלפתוח עסק בכלל. אתם צריכים לדאוג למימון ראשוני, לניהול חשבונות, למצוא מקום, להבין מה עליכם לעשות אם אתם רוצים להעסיק עובדים ועוד.

השקעה נבונה

בחירה באפשרות של קבלת ייעוץ להקמת עסק מורידה הרבה מהלחץ ומחוסר הוודאות שמאפיינים בייחוד הקמת סטארט אפ, ומאפשרת לכם ללכת יד ביד עם אנשי מקצוע שראו הרבה עסקים קמים ונופלים וידעו הן להנחות אתכם בשלל המשימות שעליכם לבצע והן להזהיר אתכם מליפול לפחים שרבים וטובים כמוכם נפלו בהם. עבור רובם הנפילות האלה היו קריטיות לקיומו של העסק, ולכן הימנעות מהן משמעותה הצלת העסק שלכם, לא פחות.

זה נכון שברגע שאתם פונים לייעוץ אתם מוסיפים לעלויות של הקמת עסק, הגבוהות בכל מקרה, אבל התשלום הזה הוא אחת ההשקעות הנבונות ביותר שעשו בחיים שלכם. כמות הכסף שתחסכו, השקט הנפשי שתקבלו והיד המכוונת שתמנע מכם לתעות בשלל נתיבי הסרק הקיימים ותכווין אתכם לזה הנכון שיוביל אתכם להצלחה, כל אלו יהיו שווים כל שקל שתוציאו על הייעוץ.

אולי יעניין אותך גם:

אסטרטגיה עסקית, זכיינות, בדיקת היתכנות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *